Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podvozek TT-01

chass.jpgKonstrukční řešení TT-01 šasí je podobné konstrukci použité pouze na šasí závodních modelů, jako je např. TB Evolution III. Toto řešení dovoluje efektivnější rozložení váhy. Baterie je umístěna podélně na opačné straně k motoru typ 540, přijímači a regulátoru rychlosti. Toto umožňuje přibližné rozložení váhy 50:50. Geometrie řízení se vyznačuje lineárním úhlem pro předvídatelné reakce a ostré zatáčky. Navíc geometrie zavěšení předních a zadních kol je semi -symetrická. Všechny tyto vlastnosti podporují měkké a velmi neutrální ovládání.Modely na TT-01 šasí jsou extrémně lehce ovladatelné. Systém 4WD spojený s nezávislým zavěšením 4 kol zajišťuje dobrý přenos tažné síly mezi koly a vozovkou i na nerovných a hrbolatých cestách. Změny směru jsou rychlé a přesné. Pro závodění nabízí firma Tamiya tuningové díly, které zlepšují charakteristiky podvozku. Jedním z nejdůležitějších součástek auta jsou pneumatiky. Pro větší přenos výkonu nabízí Tamiya několik typů.

etertetet.jpgRovněž důležité jsou vložky.Vložky vyztužují pneumatiky podobně jako tlak vzduchu ve vozidlech normální velikosti. Tamiya nabízí několik vložek do pneumatik pro přizpůsobení různým podmínkám přenosu výkonu.

 

 

TT-01 je vybaven sériovým modelem s překvapivou akcelerací. Špičková rychlost je úctyhodná, ale je přizpůsobena průměrnému řidiči. Pro maximalizaci rychlosti je nutné šasí osadit kuličkovými ložisky . Kuličková ložiska mají mnohem menší jízdní odpor ve srovnání s plastovými průchodkami. Snížení jízdního odporu má za následek vyšší rychlost a delší čas provozu.

asaasaasas.pngNejefektivnější změny které můžete po zakoupení podvozku TT-01 provézd jsou výměna motoru a količkových ložisek. Jinak pokud byste  chtěli  co nejvíce zrychlit vaše auto za co nejmenší peníze, tak doporučuji zakoupení motoru MIG 500 TURBO RACE  a určitě to poznáte

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář